Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci.

• 2023-09-20 14:22:06
  • Szkoła podstawowa, Uroczystości

17 września uczniowie, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły, tradycyjnie już, uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. Uroczystości upamiętniające odbyły się na cmentarzu w Rybnie. Wzięli w nich udział zaproszeni goście z władzami gminy na czele oraz mieszkańcy gminy Gniewino.

Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci.

Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Maryla Podolska, Maja Lawer i Sebastian Wolski. Zebrani odśpiewali hymn państwowy a przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar.

Następnie, w części artystycznej zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Szymon Brzozowski, Alicja Balas, Julia Misielak, Maja Lawer, Milena Pieniążk i Antoni Walkusz. Pod opieką Pani Róży Metz – Szymikowskiej we wzruszający sposób przedstawili losy ofiar Marszu Śmierci.

Uroczystość zakończyła się mszą świętą którą odprawił ks. dziekan Marian Miotk.

Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. zdjecie 0 Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. zdjecie 1 Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. zdjecie 2 Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. zdjecie 3 Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. zdjecie 4 Uczcili pamięć ofiar Marszu Śmierci. zdjecie 5